UWAGA! TA STRONA JEST W FAZIE TESTÓW

Aktualnie jesteśmy na etapie uruchamiania strony. Prosimy nie kupować na niej jeszcze żadnych przedmiotów. Jednakowoż prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag i sugestii!

Witaj w sklepiku Wędki!

Jeśli uważasz, że działalność i cel Wędki są słuszne i chciałbyś, aby nasze stowarzyszenie się rozwijało – możesz nas wesprzeć finansowo na dwa sposoby: poprzez wpłatę kwoty pieniężnej (szczegóły w zakładce: Wsparcie — Darowizny) lub poprzez zakup naszych przedmiotów, które znajdziesz poniżej.

NASZE PRZEDMIOTY

Kupując w naszym sklepie wspierasz naszą działalność

Podaruj trening asertywności
Wędkowe wakacje z pasją
Wakacje pod namiotami
MAMY już autobus !!!! Teraz etap 2 – przerabiamy go na UCZUSIA 🙂

Podaruj trening asertywności

Krystian pomimo, że ma dopiero 12 lat częściej w swoim życiu był wyrzucany, niż zapraszany. Wyrzucany był z klasy, ze świetlicy, z zajęć dodatkowych. Do momentu, gdy do szkoły przyszedł trener “Piłki dla każdego” i zaprosił chłopaków na treningi. Krystian przyszedł i nie został wyrzucony. Przychodzi na każdy trening, bo wie, że ktoś na niego czeka. Krystian i wiele innych dzieci i młodzieży może przyjść na treningi i na animacje dzięki Tobie. My jesteśmy tylko pośrednikami dobra, ale to Ty powodujesz, że docieramy do coraz większej liczby dzieci. W kwietniu było jedno boisko z treningami, teraz mamy ich siedem. Cieszymy się, że dzięki wielu życzliwym osobom takim jak Ty nasze dzieci mają swoje przystanie na boiskach, podwórkach, ulicach i w siedzibie WĘDKI. Po wspólnie spędzonym czasie zjadamy razem posiłki i dla wielu jest to niecodzienne doświadczenie. Rozmawiamy wtedy o tym co się działo w ciągu dnia i o tym jak nasze zwierzaki mają na imię. Naszym ogromnym pragnieniem jest dotrzeć do jak największej liczby dzieci na toruńskich podwórkach. Chcemy minimum dwa razy w miesiącu organizować animacje. Będziemy chodzić na kręgle, basen, ściankę wspinaczkową, lodowisko, park linowy, będziemy organizować spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i wiele wiele innych. I z ogromną radością opowiemy Ci o tym jak było! Wiemy, że nasi podopieczni na podwórkach narażani są na udział w bójkach, że przychodzą dilerzy narkotyków, że zachęcani są do kradzieży. Chcemy ich uprzedzić, być szybciej, być częściej. Wiemy, że udział w 3 godzinnej animacji pełnej radości i bezpiecznych dorosłych już znacząco wpływa na życie dzieci. 67 zł to koszt 1 dziecka w 3 godzinnej animacji Zachęcamy Cię zmień życie dziecka przez ufundowanie mu udziału w animacji! A naszym kolejnym marzeniem jest, by dzieci i młodzież w swoje dalsze życie wchodziły wzmocnione, by wiedziały że są wartościowe takie, jakie są, by miały siłę do odmowy w tym co im nie służy. Chcemy ich tego uczyć na warsztatach asertywności. Im dłużej dziecko w nich będzie brało udział tym więcej umiejętności zdobędzie. 250 zł to udział 1 dziecka w półrocznym treningu asertywności Wierzymy, że i to uda nam się zrealizować dzięki życzliwym osobom. Prosimy wesprzyj nasze dzieci i mocno nam kibicuj, abyśmy uzbierali na jak najwięcej animacji i treningów!

Czytaj dalej

Wędkowe wakacje z pasją

Wędka od ponad 12 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Jesteśmy tam, gdzie nie dociera system pomocy, szukamy potrzebujących i oferujemy im wsparcie w różnych formach. Dbamy o to, by każde dziecko miało zapewnione podstawowe potrzeby takie jak jedzenie oraz opiekę specjalisty – psychologa czy terapeuty. [gallery link="file" size="large" columns="2" ids="2028,2015"]   Ale to nie wszystko! W ramach naszej misji chcemy również rozwijać pasje i zainteresowania młodych ludzi. Wiemy, że to ważne, by mieć coś, co nas cieszy i daje nam radość. Dlatego organizujemy różnego rodzaju zajęcia i warsztaty, które pozwalają dzieciom i młodzieży na rozwijanie swojego potencjału. Mamy w swoich szeregach utalentowanych instruktorów i pasjonatów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Kampania "Wędkowe wakacje z Wędką" ma na celu właśnie takie działania. Chcemy zebrać środki na organizację 3 półkolonii i 10 - dniowego wyjazdu na Mazury dla 80 dzieci. Dzięki temu będą mieli jeszcze więcej okazji, by odkrywać swoje talenty i umiejętności. Będą mieli szansę na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. [gallery link="file" size="large" columns="2" ids="2029,2033"]   Pomóc nam można poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasze konto. Każda wpłata jest dla nas cenna i pozwoli na dalsze działania na rzecz dzieci i młodzieży. Wspólnie z Wędką rozwijajmy pasje dzieci! Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się z naszą koordynatorką akcji wakacyjnej! Anna Szewczyk 608 043 881 hanna.szewczyk@wedka.org

Czytaj dalej

Wakacje pod namiotami

Przed pandemią nas zalało przed wakacjami, więc wakacje spędziliśmy na naszej sali rozbijając na niej namioty 🙂 W pandemii nie było możliwości wyjechania, dlatego w te wakacje już koniecznie musimy z naszą młodzieżą ruszyć i dać jej wakacje na jakie czekamy wszyscy 🙂 Nie jedziemy do żadnych kurortów, ośrodków za żadne bony turystyczne, ale po prostu pod namioty, na kajaki. Mamy środki na jedzenie, i namioty też mamy swoje, ale gorzej z paliwem. Wiemy, jak ceny lecą w górę, dlatego PROSIMY o podzielenie się swoimi złotówkami z tym, którzy odwdzięczą się w ciągu roku swoją pracą i zaangażowaniem we wsparcie młodszych 🙂 Nasza WĘDKOWA młodzież, to już nasi młodzieżowi wolontariusze, którzy przepięknie wspierają działania Wędki i wolontariuszy dorosłych. Proszę osobiście o wsparcie tej fantastycznej młodzieży. To taka fantastyczna dziesiątka młodych ludzi w wieku od 13 do 16 lat. Nie chcę wykorzystywać tutaj ich wizerunku, imion, twarzy, bo te zobaczycie na lajwach i zdjęciach na naszym fanpage: www.facebook.com/Stowarzyszenie.wedka do śledzenia, którego już zapraszam. Chcemy się z nimi wybrać w te wakacje co najmniej na 4 wypady: www.rockokop.pl www.siedemaniolow.pl nad któreś jezioro w naszym województwie - które to zależy od środków na paliwo i na spływ kajakowy z nocowaniem A jak starczy środków to chcemy zdobyć i góry jakieś nasze polskie 🙂 Potrzebujemy na paliwo do naszego WĘDKOBUSA, który pali nie mało bo 10 litrów na 100 km :(, ale za to odwdzięcza się sporą pojemnością bagażową, osobową bo jest 9cio osobowy i bagażnikiem na dachu na kajaki :), ale i dając miejsca śpiące 🙂 Chcemy przejechać 6000 km, przy średniej cenie 1 zł za 1 km. Pomóż dojechać nam do celu 🙂 Każda Twoja złotówka to 1 km dla naszej wakacyjnej przygody 🙂 Dziękuję za to wsparcie i podzielenie się w tych niełatwych czasach 🙂

Czytaj dalej

MAMY już autobus !!!! Teraz etap 2 – przerabiamy go na UCZUSIA 🙂

Nasi streetworkerzy docierają do miejsc, gdzie dzieci spędzają swój wolny czas: podwórka, place zabaw, ulice. Tam realizujemy naszą misję bycia z dziećmi i młodzieżą tam, gdzie mają swój teren i miejsce. Na podwórka docieramy naszym charakterystycznym busem animacyjnym, zwanym przez dzieci WędkoBusem, gdyż kojarzy się właśnie z nami. Często jest to bus, który bierze też czynny udział w animacjach, służąc jako tablica do malowania farbami czy kredkami. Jest też niezbędny do przewożenia naszych podopiecznych w miejsce animacji. Zabieramy też zawsze nasz ekwipunek animacyjny typu: namioty, maszyny do waty, nagłośnienie i inne sprzęty. Pierwszym z takich busików animacyjnych nich był zasłużony już Subaru Libero, już go nie ma na drogach, dokonał swojego żywota: [gallery columns="1" link="file" size="full" ids="1351"]


Pierwszy WędkoBus No1, już nie na chodzie, czeka go rozkręcenie na części :(
  Potem pojawił się drugi, czyli to obecna Kaczuszka - Mercedes Bus, starowinka, ale jeszcze pracująca: [gallery columns="2" size="full" link="file" ids="1358,1356"] Drugi WędkoBus No2 - jeszcze żyjący :), choć leciwy 🙂 Rok 2o2o przyniósł, jak wiemy nowe potrzeby i nowe wyzwania. Sam bus, który może tylko przewieźć nie wystarcza. Teraz potrzebny jest bus, w którym będzie można spędzać czas, zjeść i odpoczać. Bardzo wiele dzieci i młodzieży unieruchomiona w swoich domach została odizolowana i nierzadko pozostawiona sama w domach, które nie zawsze są tymi "zdrowymi".  Chcemy docierać do tych dzieci w mieście, ale i po za nim z nietypową formą wsparcia. Chcemy zbudować busa, w którym dzieci: - odrobią lekcje - zjedzą ciepły posiłek - spędzą czas i odpoczną od domowej atmosfery Dzieci same go nazwały już po swojemu i ochrzciły do nazwą UCZUŚ. Już mamy zapytania kiedy przyjedzie do nich UCZUŚ. Marzy nam się znalezienie używanego autobusu w dobrym stanie i przerobienie go na mobilną świetlicę. Poglądowe zdjęcia przedstawiające nasz zamysł:   [gallery size="full" link="file" ids="1609,1608,1611,1606,1607,1610"]   Chcesz być częścią naszej idei ? Podoba Ci się pomysł, to prosimy Cię o wsparcie. Jak możesz pomóc ? 1. Prosimy Cię o wpłatę na konto. 2. Może masz do oddania taki autobus, albo znasz kogoś kto ma ? 3. A może, chcesz jako serwis samochodowy pomóc nam przerobić autobus na UCZUSIA ? W razie pytań i propozycji zapraszamy do kontaktu: wedka@wedka.org DziękujeMY!

Czytaj dalej

Nasza oferta

Przeczytaj

Wpłaty z Waszych zakupów w naszym sklepiku są w całości przeznaczone na cele statutowe naszego stowarzyszenia. Kupujemy za nie naszym podopiecznym m.in.: materiały plastyczne do zajęć: bilety do: kina, teatru, czy na basen; organizujemy wycieczki krajoznawcze; wymieniamy stary asortyment C3NTRUM na nowszy, itd. Sprzedajemy różne przedmioty stworzone przez dzieci i dla dzieci, a mianowicie:

HANDMADE

Dzieci tworzą różne prace plastyczne: rysunki, malowidła, rzeźby

PRZEDMIOTY UŻYWANE

Przynosimy do Wędki różne używane przedmioty, którym chcielibyśmy podarować drugie życie. Mamy ich tak dużo, że w Wędce się już nie mieszczą! Znajdziesz je w naszym sklepie:)

BIŻUTERIA

Biżuterię robimy wszyscy. Od pradziejów Wędki. To nasza najstarsza działalność.

Opinie wędkowych klientów

Zobacz

"Jestem bardzo zadowolona z mojego zakupu, będę Waszą stałą klientką!"

- OLA

"Produkty Wędki mają naprawdę wysoką jakość. Oprócz tego zaskoczyło mnie bardzo eleganckie opakowanie. Polecam zakup"

- KAROL

"Cieszę się, że przez zakup biżuterii mogę wspierać wędkową działalność! Świetny pomysł!"

- DOMINIKA