Wolontariusze

Stałych wolontariuszy zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia jest 26. Wśród nich są osoby, które cały swój dzień poświęcają pracy z dziećmi oraz kwestiom organizacyjnym, a także osoby, które deklarują się na konkretne dyżury raz bądź dwa razy w tygodniu, a także biorą udział w różnego rodzaju eventach i wyjazdach. Wolontariusze są bardzo zróżnicowani demograficznie: uczniowie, studenci, a także osoby pracujące zawodowo, posiadające własne rodziny. To sprawia, że możemy pracować z naszymi podopiecznymi na różnych płaszczyznach, docierając do nich w bardzo zróżnicowany sposób nawzajem się uzupełniając.

Rodzice

Niezwykle ważną grupą zaangażowaną w działalność Wędki są rodzice naszych podopiecznych – pełnią istotną rolę w funkcjonowaniu organizacji – angażując się w bieżące wydarzenia, udzielając informacji o potrzebach środowiska, a jednocześnie przechodząc proces nabywania nowych umiejętności, odkrywania swojego potencjału, uczenia się komunikacji i współpracy, motywowania do zmiany swojego życia.

Wolontariat dla dzieci, młodzieży i dorosłych – dołącz do nas

Ludzi o dobrym sercu nigdy dość. A my poszukujemy zaangażowanych osób o otwartych umysłach, chcących wraz z nami zmieniać świat.

Naszych wolontariuszy zapraszamy do pomocy w prowadzeniu działań na rzecz dzieci i młodzieży uczęszczających do Wędki. Do nas może przyjść każdy, ponieważ wierzymy, że każdy z Was ma w sobie dobro, którym może bezinteresownie dzielić się z innymi.

Nasi wolontariusze:

Zuzanna Kotrych animator
Wojciech Przybysz prezes
Anna Rosińska animator
Przemysław Urbański animator
Paweł Biegajski koordynator projektów, animator
Malwina Milewicz animator
Magdalena Szwedowska pedagog, animator
Krzysztof Gąsiorowski animator
Krzysztof animator
Jakub Balicki viceprezes
Iwona Kwaśniewska animator, koordynator wolontariatu
Hanna Biegajska animator, koordynator wolontariatu

Kim są nasi wolontariusze?

Nasz zespół wolontariuszy tworzą animatorzy, pedagodzy, praktykanci, a także studenci, uczniowie oraz osoby dorosłe wykonujące różnorodne zawody. Podczas wolontariatu wydobywamy potencjał każdego z członków wędkowej ekipy. Bo każdy z naszych wolontariusz ma w sobie to coś.

Czym zajmują się wolontariusze WĘDKI?

Wolontariusze prowadzą animacje, zajęcia sportowe, warsztaty. WĘDKA to przede wszystkim działania na zewnątrz, zatem nasza ekipa składa się głównie ze specjalistów od prowadzenia zabaw na świeżym powietrzu.

Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy, dlatego zachęcamy każdego do angażowania się w autorskie pomysły, które będzie można zrealizować samodzielnie lub pod okiem doświadczonego mentora.

Zobacz też:

Dzisiaj u nas:

Brak wpisów od 25 lutego 2024 do 25 kwietnia 2024.

Spotkasz nas na:

Zostań wędkowym wolontariuszem

Chcesz zostać WĘDKArzem? Daj się złowić i złów innych!

Tak!! Wędka jest super i chcę ją poznać osobiście!!

Wędkowy link

Description

Zobacz

Opieka nad podopiecznymi i pomoc w nauce – pomóż tak, jak potrafisz

Zajęć dla wolontariuszy nie brakuje również w samej siedzibie WĘDKI. Nasze pomieszczenia są otwarte do wieczora. Tam maluchy i młodzież spędzają czas wolny na zabawie i nauce. Potrzebują więc pomocy w odrabianiu lekcji, a także zwyczajnej opieki i bycia razem. Wolontariusze przychodzą na dyżury według ustalonego harmonogramu dopasowanego do ich czasu i możliwości.

 

Oprócz pomocy w nauce zachęcamy do wsparcia ekipy Wędki w codziennych pracach porządkowych, a także udziału w cotygodniowych spotkaniach zespołu, podczas których wolontariusze dowiedzą się o najważniejszych bieżących sprawach oraz będą mieli okazję lepiej się poznać

Masz pasję, którą chcesz podzielić się z innymi? Posiadasz talent plastyczny, muzyczny, sportowy? Jesteś mistrzem lub mistrzynią majsterkowania? U nas znajdzie się dla Ciebie miejsce. Dołącz do nas. Zapewniamy różnorodne, ciekawe zadania oraz cudowne towarzystwo!

Jak do nas dołączyć dowiesz się TU