Niedźwiadki

Przynęta – NIEDŹWIADKI – KS NIEDZWIEDZIE – amatorska drużyna piłkarska

Piłka nożna stała się pasją Wędkowych chłopaków. Założyliśmy amatorską drużynę piłkarską. Pochodzą z różnych środowisk: domy dziecka, podwórka, ulice. Mają za sobą turnieje, sparingi, wyjazdy do klubów piłkarskich: Płock, Wronki. Chcemy zjeździć z nimi wszystkie kluby polskie. Dostali od nas kilka piłek, stroje i NASZ CZAS. Reszta zależy od nich. Stały skład to już ok. 45 chłopaków. Miesięcznie przybywa nowy zawodnik. Treningi odbywają niezależnie od pogody dwa razy w tygodniu na Orlikach od lutego 2011 i są wyśmienitą przestrzenią do kształtowania charakteru, zaciętości, determinacji. Trenerzy stali się autorytetami, których chłopcy nie mają w swoim środowisku. Obecnie funkcjonuje już prawdziwy klub sportowy KS Niedźwiedzie, który założony został przez trenerów i starszych już Niedźwiadków. Występujemy w lidze piłki nożnej klasy B. Zasięg oddziaływania naszych piłkarskich działań poszerza się, gdyż wcześniej zawodnicy Niedźwiadków, a dziś juz zawodnicy KS Niedźwiedzie szkolą się na instruktorów sportu, sędziów i zaczynają trenować w swoich miejscach zamieszkania. Zacieśnia się współpraca Niedźwiadków z innymi grupami sportów amatorskich i w raz z nimi organizujemy coroczny turniej piłki ulicznej SPŁAWIK oraz turniej piłki iberyjskiej IBERIALE.

 

Niedźwiadki Toruń to amatorska, młodzieżowa drużyna piłkarska działająca od lutego 2011 roku w Toruniu pod skrzydłami Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka. W jej skład wchodzą dziewczęta oraz chłopcy w wieku od 8 do 18 lat z toruńskich publicznych oraz rodzinnych domów dziecka, dzieci z trudnych środowisk, dzieci z obiektów socjalnych, dzieci szeroko pojętej „ulicy” oraz młodzież z osiedli: Bydgoskie, Koniuchy, Wrzosy, Chełmińskie Przedmieście, Podgórz, Mokre, Rubinkowo, Bielawy.

Drużyna trenuje dwa razy w tygodniu. W okresie zimowym na hali (ulica Podgórska), w okresie letnim (Martówka, obiekty MOSiR). Oprócz wspólnych treningów drużyna gra w turniejach dzikich drużyn, zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie Aktywny Toruń oraz Urząd Miasta Torunia. Drużyna rywalizuje w kategoriach młodzieżowej i seniorskiej w Toruńskiej Lidze Szóstek Piłkarskich i Młodzieżowej Lidze Futsalu. Sami również jesteśmy organizatorami i współorganizatorami imprez sportowych: Nice Charytatywnie (https://www.facebook.com/pages/Nice-Charytatywnie/198262890184223?fref=ts) , Turniej Spławika (https://www.facebook.com/turniejsplawika), Dni Kultury Iberyjskiej, Turnieje Piłki Ulicznej, konferencje.

Piłka jest haczykiem, na który udaje się łowić nowe twarze do zespołu. Staramy się spotykać, integrować. Organizujemy wspólne wyjazdy, pikniki sportowo-rekreacyjne. Nasi wolontariusze prowadzą bezpłatne korepetycje ze wszystkich przedmiotów. Prowadzimy akcję zbiórek żywności, odzieży. Pomagamy sobie wzajemnie.

21.01.2014 r. odbyło się spotkanie założycielskie klubu sportowego Niedźwiedzie. Powstanie klubu sportowego to realizacja jednego z naszych marzeń. Z ogromnym optymizmem reagują też na tę wiadomość dzieci. I choć w Niedźwiadkach praca trenerska schodzi często na dalszy plan ustępując miejsca potrzebie bycia razem, w grupie, zrozumienia, integracji, zagospodarowania czasu wolnego, pomocy w nauce. Jest jedna rzecz którą powtarzamy „po stokroć”, że może w piłkę mistrzami świata nie będziemy nigdy, może nikt z nas nie pojedzie na mundial, ale jesteśmy i będziemy mistrzami świata w byciu razem.

Szkolenie młodzieży, wystawienie seniorskiej drużyny w rozgrywkach piłkarskiej B-klasy, praca z młodzieżą dysfunkcyjną, organizowanie imprez sportowych (III Turniej Spławika, imprezy biegowe, turnieje beach soccera, piłka uliczna), integracja poprzez sport, pomoc żywieniowa, psychologiczna, logopedyczna, w nauce, rozwój sportu wśród niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie to cele naszej działalności.