• Started:2023/07/30 00:00 Ended:2023/07/30 00:00

DogRun

ORGANIZATOR:
  • Fundacja Inter Pares

Witajcie PSIjaciele!
Emocje po niedzielnym biegu charytatywnym już opadły i pora na krótkie podsumowanie tego wydarzenia.

Toruński Dog Run odbył się 30.07.2023 r. pod patronatem Nadleśnictwa Dobrzejewice, Lasy Państwowe na placu przy Gospodarstwie Szkółkarskim Bielawy.

Pomysłodawcą Dog Run jest Fundacja Inter Pares.. Do organizacji pierwszej toruńskiej edycji zaprosili właśnie nas, a my bez wahania podjęliśmy się tego wyzwania, wchodząc jednocześnie pierwszy raz w przygotowania tego typu wydarzenia. Podpatrywaliśmy różne organizacyjne pomysły na innych biegach. Przedostaliśmy się do biegowych środowisk i poznaliśmy przy tym wielu wspaniałych ludzi. Tutaj szczególne podziękowania dla Park Run Toruń za ich życzliwość i za to, że od razu poczuliśmy się tam jak „wśród swoich”.

Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania dystans 5 km, a trasa wiodła leśnymi ścieżkami. Wielu zawodników pojawiło się ze swoimi czworonożnymi kompanami. Po biegu głównym odbył się bieg dla dzieci na dystansie 200 m. Każdy (dwunożny i czworonożny), kto dotarł do mety otrzymał pamiątkowy medal. Mamy od Was informacje, że dla niektórych z Was był to pierwszy bieg w życiu, co bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że dzięki nam nie był to ostatni bieg, w którym bierzecie udział. Chyba dla wszystkich psich uczestników był to pierwszy bieg, po którym otrzymali swój medal.

Osoby biorące udział w wydarzeniu mogły skorzystać ze stoiska z przekąskami, przygotowanymi przez KGW Kiełpinianki oraz z grillowanych kiełbasek i waty cukrowej przygotowanych przez wolontariuszy z Wędki. Nie zabrakło też przysmaków dla czworonogów, o co zadbało Maxi ZOO. Mogliście zobaczyć jak piękne i ręcznie szyte akcesoria dla psów tworzy Psia Wygoda – akcesoria dla psów. Na osoby potrzebujące rozluźnienia mięśni, czekali fizjoterapeuci z Ortus Med. Duolife zadbał o to, żeby zawodnicy przed biegiem mogli zasilić się elektrolitami oraz herbatką konopną po biegu. Na ich stoisku mogliście zobaczyć i skosztować również innych naturalnych produktów prozdrowotnych. Gospodarze tego terenu, czyli Nadleśnictwo Dobrzejewice, przygotowało dla Was stoisko z leśnymi tatuażami, quizem leśnym, warsztatami DIY: EKO świeczniki????, aroma Air Fresh z lasu do domu i do auta. Wspólnie ze szkołą Tutore zorganizowaliśmy animacje dla dzieci. W Uczusiu można było wejść do specjalnego worka i pokonać tor przeszkód, później autobus stał się polem bitwy na pluszaki. Chyba żadne dziecko nie wróciło do domu bez pomalowanej twarzy lub tatuażu na ręku. Zorganizowaliśmy różnorodne konkurencje sportowe. Wędkowi animatorzy zadbali również o to, aby dorośli się nie nudzili i zaangażowali m.in. całe KGW Kiełpinianki do przeciągania liny.

Dziękujemy każdemu uczestnikowi biegu (a razem z wszystkim dziećmi było Was prawie 170!!) za udział i za to, że zechcieliście podarować nam Wasze dobre serce. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia przeznaczymy na dalszy rozwój pasji naszych podopiecznych. Bardzo cieszy nas pozytywny odzew z Waszej strony odnośnie całego wydarzenia, to napędza nas do dalszych działań w nowych dla nas obszarach. Mamy nadzieję, że ten bieg zapamiętacie na długo i że będą to tylko pozytywne wspomnienia.

Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich wolontariuszy, zarówno tych z Wędki (było Was ok. 20), jak i tych spoza naszego stowarzyszenia oraz do naszych przyjaciół, którzy byli z nami podczas całego wydarzenia. Bez tak zgranego zespołu nie byłoby tak wspaniałego wydarzenia.

Dziękujemy sponsorom Dog Run Toruń 2023: Vicim Poland, Nomet Toruń, Kamix, Polwood, Drukarnia Echo, Adasrebro, Psia Wygoda – akcesoria dla psów, Ortus Med, SPURE – produkty do ochrony odzieży sportowej, Rafaello – Strefa Smaku – Toruń, SportRebel Toruń, Nadleśnictwo Dobrzejewice, Lasy Państwowe, Martes.