• Started:2023/12/09 16:30 Ended:2023/12/09 18:00

Konferencja Streetworkingu

ORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Wędka oraz Serce Torunia – dwie organizacje zajmujące się streetworkingiem zorganizowały w dniu 9 grudnia 2023 r. konferencję w temacie streetworkingu.

Głównym celem było spotkanie osób zajmujących się streetworkingiem w Polsce i wymiana doświadczeń, a także wzajemne wspieranie się w tym jakże trudnym wyzwaniu!

Oba cele udało się zrealizować!

Konferencja miała mieszaną formułę i okazało się to strzałem w 10!

Były grupy tematyczne, które zostały wyłonione w stylu open space.To uczestnicy decydowali jakie tematy są dla nich najważniejsze. Był blok poświęcony finansowaniu działań streetworkerskich, były warsztaty z porozumienia bez przemocy i rozmowy o streetworkingu w praktyce.

Z bardzo dużym uznaniem spotkały się warsztaty prowadzone przez młodzież z Wędki, w których była odgrywana scenka między rówieśnikami z klasy, a uczestnicy konferencji byli pytani jak zareagowaliby w takiej sytuacji.
Było sporo wzruszeń, rozmów o tym jak relacje są ważne i o tym, by ze sobą rozmawiać!

Kolejnym blokiem był panel dyskusyjny, w którym wzięli udział prezesi Wędki i Serca Torunia, a także Fundacja Empatio oraz Elżbieta – Wędkowy specjalista porozumienia bez przemocy.
Dyskutowaliśmy o tym jakie kroki podjąć, by praca streetworkera była zawodem i to dobrze płatnym, gdzie zdobywać wiedzę, jak się przygotować do wyjść na ulicę, a także jak dbać o siebie, bo wiadomo, że jak sobie nie podamy tlenu to i innym nie pomożemy.

Nie wiadomo kiedy minęło … 9 godzin!!! Tak, tak jest gdy spotykają się pasjonaci swoich zawodów, którzy pracują z misją.
Dziękujemy wszystkim zacnym gościom w liczbie ponad 70 i reprezentantom poniższych organizacji:

Stowarzyszenie Wędka z Torunia
Serce Torunia
Fundacja Salida z Wrocławia
Fundacja Empatio z Ełku
Koło Grudziądzkie Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta
Stowarzyszenie ProFuturo z Skępe
Made in Brochów z Wrocławia
Pedagodzy Ulicy z Radomia
Szkoła Podstawowa nr 28 z Bydgoszczy
Czyste Dźwięki z Gdańska
Zupa na Głównym z Poznania
Stowarzyszenie Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL z Krakowa
MOPS Bydgoszcz
Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania

Chcecie wiedzieć więcej o streetworkingu obserwujcie nas, zapiszcie się na newsletter a świeże informacje Wam nie umkną!