Punkt Pomocy Okresowej w Wędce

ORGANIZATOR:
WĘDKA wyrównuje…
 a co ?
…szanse, które nie są zawsze takie same
Co tym razem wyrównaMY?
Dzisiaj dowiedzieliśMY się od młodej przesympatycznej osóbki, że w Polsce ponad 500 000 kobiet, dziewczynek nie ma dostępu do środków higieny intymnej. Ta osóbka to Emilia Kwiatkowska.
I co po za tym, że to wiemy ?
No działamy, a dokładniej Emilka działa ?
Napisała do nas, kilka dni temu:
„Ostatnio w Toruniu rzucił mi się w oczy brak jakiejkolwiek inicjatywy walczącej z ubóstwem menstruacyjnym. Wiem, że wasze stowarzyszenie bardzo chętnie angażuje się w pomoc innym i nie raz byłam świadkiem, że robicie dobrą robotę! Dlatego chciałam wyjść z propozycją założenia w wędce punktu pomocy okresowej – małej, ogólnodostępnej, otwartej szafki z środkami higienicznymi dla osób menstruujących w ramach akcji prowadzonej przez fundację – Akcja Menstruacja.  Sama bym się zajęła tym punktem jako wolontariuszka ❤️ Przyłączam informator, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości
Bardzo liczę na państwa wsparcie w walce z ubóstwem menstruacyjnym.”
I jak tu nie KOCHAĆ polskiej młodzieży! Młodzieży z Torunia!
KochajMY więc i działajMY ?
Co tu pisać więcej… ZapraszaMY do korzystana z Punktu Pomocy Okresowej ?
Niebawem ruszyMY też z akcją uświadamiania można by rzecz zbierania środków higienicznych do PPO, jak zobaczMY jej funkcjonowanie.
DziękujeMY Emilko i koleżanko Michaliny, za pomysł i jego realizację !
Jesteście WIELKIE pomimo tak młodego wieku. Robicie zwykłe, ale WIELKIE rzeczy już teraz, to co dopiero za kilka lat od Was otrzyma świat ?
Bardzo jesteśMY poruszeni taką inicjatywą młodzieży.
Z pewnością są to też efekty działań Kulczyk Foundation w przeciwdziałaniu ubóstwu menstruacyjnemu w Polsce. Poczytajcie więcej: TUTAJ
Zarząd WĘDKI jest też po bardzo wartościowym szkoleniu o menstruacji i wzmocnieniu potencjału dziewczynek. W połączeniu tych kilku faktów ukazuje nam się potrzeba wyrównania dostępu dla dziewczynek do środków higieny osobistej.
Z wielką zatem otwartością powitaliśMY Emilkę z jej inicjatywą u nas ?
#PPOWEDKA