• Started:2022/05/01 12:00 Ended:2022/08/31 16:00

Święty Mikołaj w WĘDCE w wakacje!

ORGANIZATOR:
  • Fundacja Świętego Mikołaja z Warszawy + Wędka
  • www.mikolaj.org.pl

Święty Mikołaj w WĘDCE w wakacje!

To nie żart, bo w połowie roku faktycznie do Wędki zawitał Świty Mikołaj !!!

Dokładniej natomiast Fundacja Świętego Mikołaja z Warszawy, która finansowała swój fantastyczny pomysł na tworzenie w całym kraju Przystani Świętego Mikołaja, w których dzieci i młodzież z Ukrainy i Polski spędzają swój czas.
Bawiąc się, poznając, odrabiając lekcje, ucząc się siebie, wyjeżdżając na wycieczki i wiele wiele innych form aktywności, które były udziałem dzieci i młodzieży z Ukrainy i z Polski.

Celem naszego projektu było umożliwienie 50 ciu dzieciom ukraińskim uciekającym przed wojną i zamieszkującym w Toruniu spędzenie wakacji w Toruniu. Do tego celu stworzyliśmy program zajęć, wyjazdów, warsztatów organizując im czas wolny przez ostatni miesiąc roku szkolnego i całe wakacje. Prowadząc placówkę dzienną od ponad 10 lat dla dzieci polskich rozszerzaliśmy jej zakres działań o podobne dla dzieci z Ukrainy. I tak pod szyldem Przystani Świętego Mikołaja stworzyliśmy „ ukraińską wędkę” i nazwaliśmy ją Клуб вільного часу ВУДКА, dalej zwanym КВЧ. Przez 106 dni, po 4 h dziennie organizowaliśmy czas wolny, naukę, zabawy i rozwój zainteresowań dla dzieci z Ukrainy i z Polski.

Zobacz galerię!